O hodowli psów rasy Rhodesian Ridgeback – Bahati Shomoro

sunga
W moim domu zawsze były zwierzęta. Jak byłam mała miałam chomiki, świnki morskie i 6 maleńkich kotków, które wykarmiłam mleczkiem z butelki mojej laki. W końcu rodzice zgodzili się na psa – jaka była radość , gdy w naszym domu zamieszkał jamnik krótkowłosy. Jak opuściłam gniazdo rodziców wraz z mężem kupiliśmy malutką suczkę dobermankę – była wspaniała i genialna …. najlepsza moja przyjaciółka, która wydała na świat wspaniałe szczenięta i jedna z jej córeczek zamieszkała razem z nami. Jednak czas płynął nieubłaganie i moje dobermanki odeszły za tęczowy most. Wtedy postanowiłam: nigdy więcej psa!!!!! I wytrzymałam rok. Na wystawach psów już od dawna oglądałam się za rudymi pięknościami z pręgą na grzbiecie. Po tym, jak dogłębnie prześledziłam tę rasę zdecydowałam się na Ridgebacka. Znalazłam hodowlę i pewnego dnia przemiła Małgosia napisała do mnie maila o treści: „24.03.2010r. urodziły się szczenięta, są 3 suczki – jedna dla państwa” .
rodzinka
Oszalałam z radości i w maju na siódme urodziny moich bliźniaków przywieźliśmy do domu malutką Sungę. Od razu skradła nasze serca. Od pierwszych dni z nami przynosi nam wiele radości , jest kochana, psoci w granicach normy, jest zdrowa i bardzo posłuszna.
Sunga ukończyła szkolenie posłuszeństwa I stopnia – choć nie było łatwo, bo księżniczka miała swoje humorki, ale konsekwencja, spokój i zrozumienie przyniosły wspaniały efekt.
Moja przygoda z wystawami psów zaczęła się od Klubowej Wystawy rasy Rhodesian Ridgeback w Krakowie. Tam poczułam, że to klimat dla mnie – niemały dreszczyk emocji i poznanie wielu wspaniałych ludzi spowodowało, że „połknęłam bakcyla”. Duże osiągnięcia wystawowe, o których piszę w dziale „wystawy”, skłoniły mnie do założenia domowej hodowli, którą nazwałam Bahati Shomoro , co w języku swahili oznacza Szczęśliwy Wróbel – myślę , że skojarzyliście, że dałam Sundze po prostu swoje nazwisko….
Teraz Sunga jest moją najlepszą przyjaciółką i zajmuje w moim sercu bardzo ważne miejsce. Przeżywam z nią wiele wspaniałych chwil. Wychowanie , wspólne zabawy, spacery i razem spędzony czas daje mi dużo radości i satysfakcji.